Vizuálny sprievodca improvizáciou

Podrobný sprievodca improvizáciou vo formáte PDF s vizuálnym zobrazením základných pravidiel.
Kúpiť e-knihu za 14,99€šípka impro
vizualny sprievodca improvizaciou big

Si začiatočník a hľadáš základné tipy pre budovanie improvizovaných scén?

Táto kniha je obsahuje základy improvizácie a 50 konkrétnych tipov, ktoré ti pomôžu rozvíjať improvizačné schopnosti. Od základných pojmov po pokročilé techniky, nájdeš v nej cenné informácie a inšpiráciu na vylepšenie improvizovanej scény.
->
začiatočník improvizácie
budovať pútavé príbehy

Chceš sa naučiť budovať pútavé príbehy plné zaujímavých postáv?

V knihe nájdeš viac 500 illustrácii a praktické informácie o tom, ako budovať silných hrdinov, zloduchov a pútavé príbehy. Zistíš, aké techniky môžeš využiť na vytvorenie zaujímavých a dojemných príbehov, ktoré zapôsobia na divákov.
->

Zaujímaš sa o tvorbu celovečerného improvizovaného predstavenia?

Pomôže ti 24 tipov ako robiť strih v scénach a 18 improvizačných formátov na inšpiráciu pre prácu so žánrami od akčných Quentin Tarantino až po hry od Williama Shakespeara. Tieto inšpirácie ti pomôžu vizuálne porozumieť rôznym žánrom improvizácie pri budovaní celovečernej hry.
->
tvorba celovecerneho predstavenia
green wave

Čo všetko nájdeš v knihe?

Úvod do improvizácie

S touto knihou získaš teoretické základy improvizácie, ktoré ti poskytnú hlbší pohľad do jej podstaty. Od pojmov a pravidiel až po techniky a postupy. Nájdeš tu všetko, na to, aby si sa stal sebavedomým improvizátorom.

50 tipov pre brilantnú scénu

Kniha obsahuje hodnotné a praktické tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť brilantnú scénu v improvizácii. Od “Áno, a” cez aktívne počúvanie partnera až po tvorbu postáv, vzťahov či prostredia. Naučíte sa rozvíjať zaujímavé postavy a vytvárať prekvapivé dejové zvraty.

18 formátov improvizácie

V rámci tejto knihy nájdeš skvelé improvizačné formáty, ktoré ti poskytnú nápady a inšpiráciu pre tvoje vystúpenia. Od tradičných formátov, ako je "Vyraďovací beh" a "Označovačka", až po moderné a experimentálne formáty, budeš mať prístup k rôznorodým štruktúram a pravidlám, ktoré ti pomôžu zabaviť divákov.

25 techník strihu scén

Objav najužitočnejšie techniky strihu, ktoré ti umožnia plynule prechádzať medzi scénami a vytvárať zaujímavé a zmysluplné príbehy. Získaj ucelený pohľad na princípy strihu a nauč sa, ako vytvoriť hladký prechod medzi rôznymi náladami, žánrami a postavami.

Návod na tvorbu charakterov

Nájdi inšpiratívne návody, na budovanie autentických postáv, rozvíjať ich charakteristiky a nechať ich vznikať zo samotného okamihu. Od vytvárania vtipných dialógov po vymýšľanie fascinujúcich dejových zvratov, budete mať v rukách nástroje, ktoré vám umožnia vytvárať úžasné príbehy.

19 žánrových inšpirácii

Spoznaj jedinečné žánre, ktoré ťa prevedú rôznymi divadelnými štýlmi. Od komédie a krimi po horor a sci-fi, budeš mať prístup k širokej škále žánrových konceptov, ktoré ti umožnia vytvárať rozmanité a pútavé scény na javisku. Každý žáner je detailne popísaný a poskytuje ti tipy a návody, ako ho presne a autenticky realizovať.
skvele vsak
memphis
violet triangles

Čo hovoria
o knihe ostatní?

poskavicka so sipkou
uvodzovky
Vizuálny sprievodca improvizácie je úžasne spracovaná pokladnica improvizovaných klenotov pre všetkých účinkujúcich bez ohľadu na úroveň. Kniha je ľahká na čitatenie a skvelé ilustrácie zábavným spôsobom dodávajú zrozumiteľnosť predkladaným bodom. Povinná súčasť tvojej impro knižnice.
Tim Orr
Tim Orr
BATS Improv & Improv Playhouse of San Francisco
uvodzovky
Táto kniha je ako samotná improvizácia - je prehľadná, plná prekvapení a sexy! Mali by ste ju mať doma a otvoriť si ju vždy, keď budete potrebovať dávku inšpirácie. Aj keď otvoríte len náhodnú stránku - nápady budú nasledovať!
Inbal Lori
Inbal Lori
3Falling, Click & the Lorilees
violet wave

Ukážky z knihy

Vizuálny sprievodca improvizáciou

Ako keď staviaš lego

Improvizácia je spolupráca. Improvizátori spolupracujú nav-zájom aj s publikom, aby vytvorili scény a príbehy. Je to ako keď spolu staviate stavebnicu z Lega, jeden kúsok po druhom, bez toho, aby ste sa predtým dohodli na jej tvare.
Musíš byť pripravený odložiť svoje nápady a vybrať nové kúsky Lega, aby si podporil to, čo ostatní stavajú. Týmto spôsobom vytvoríš jedinečnú štruktúru, ktorá by predtým nenapadla ani jedného z vás.
ako ked stavias lego impro svet
image Nepytaj sa - Rozpravaj

Počúvaj a pozoruj

Ak chceš podporiť iniciatívy svojich partnerov v scéne, musíš pozorne počúvať a sledovať, čo hovoria, ako to hovoria a čo robia. Aby si mohol počúvať, musíš byť na scéne úplne prítomný so všetkou svojou pozornosťou sústredenou na svojich scénických partnerov.
Nemôžeš premýšľať dopredu alebo sa sústrediť na svoje myšlienky v hlave, inak môžeš premeškať dôležité informácie. Pozorne počúvaj a venuj pozornosť tomu, čo tvoji scénickí partneri hovoria nielen slovami, ale aj tónom hlasu, rečou tela a prácou s priestorom.

Techniky strihu scén

Nájdeš tu 25 spôsobov strihu scén. Vyber, uprav a skombinuj techniky strihu tak, aby vyhovovali tvojej skupine a štýlu, ktorým improvizujete. Niektoré z uvedených techník možno poznáš pod iným názvom ako je uvedený v tejto knihe, pretože improvizačné skupiny a divadlá na celom svete používajú pre rôzne techniky rôzne názvy.
techniky strihu scen
zanrova celovecerna hra

Žánrová celovečerná hra: Tarantino

Quentin Tarantino je americký režisér, producent, scenárista a herec známy svojimi násilnými kriminálnymi, akčnými, dramatickými, westernovými filmami s vtipnými dialógmi, odkazmi na populárnu kultúru, nelineárnym dejom a prekvapivými zvratmi.
Tarantinove filmy sú často vnímané kontroverzne kvôli používaniu rasových epitet a obrovskému množstvu krvi a násilia. Medzi jeho najznámejšie filmy patria Reservoir Dogs (1992), Pulp Fiction (1994), Jackie Brown (1997), Kill Bill (2003) a Django Unchained (2012).
brown wave

Náhľad stránok z knihy

Vizuálny sprievodca improvizáciou

Objednaj si ju už teraz!

Vo viac ako 160 stranovej knihe sa nájdeš:
Kúpiť e-knihu za 14,99€
 • Základnú teóriu čo je improvizácia a ako funguje
 • 50 tipov pre skvelú improvizovanú scénu
 • Návod na tvorbu charakterov a celovečernej hry
 • 25 techník strihu scén
 • 18 formátov improvizácie
 • 19 inšpirácii pre žánrovú improvizáciu
violet triangles bg

Autorky knihy

Majú spolu viac ako 40-ročné skúsenosti s improvizáciou. Katarina je spoluzakladateľkou medzinárodného divadla Štokholm, ktoré sa špecializuje na improvizované divadlo a Anna je grafická dizajnérka, ilustrátorka a umelecká riaditeľka.
Anna Harvard
Anna Harvard
Illustrátorka
Anna Harvard je ilustrátorka, improvizátorka a grafická dizajnérka žijúca v Štokholme. Vydala niekoľko kníh a vytvorila množstvo ilustrácií a informačnej grafiky pre knihy, časopisy a významné noviny vo Švédsku (www.annaharvard.com). Improvizovať začala v roku 2001, od roku 2009 je členkou improvizačného súboru Dramatiska, ktorý sa špecializuje na improvizovanú žánrovú drámu, ako sú improvizovaní Ingmar Bergman a Alfred Hitchcock. Od roku 2011 vyučuje improvizáciu na Stockholms Improvisationsteater, kde sú jej hodiny v naratívnej dlhej forme nesmierne populárne.
Katarina Wahlberg
Anna Harvard
Improvizátorka
Katarina Wahlberg je samozvaná improvizátorka. Jej improvizačná cesta sa začala v roku 2001 a v priebehu rokov sa ponorila do niekoľkých rôznych štýlov a škôl improvizácie. Bola členkou mnohých domácich tímov a súborov v rôznych divadlách, vrátane Peoples Improv Theatre (PIT) v New Yorku, Štokholmského Improvisationsteater a International Theatre Stockholm. Vystupovala a učila všetko od Haroldsa a krátkych hier až po naratívne formáty, žánrovo orientovanú dlhú formu a duotvorbu. V roku 2014 Katarina spoluzaložila Medzinárodné divadlo Štokholm (IT’S), ktoré sa stalo neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného spoločenstva v Štokholme. IT’S získalo niekoľko ocenení vrátane People's Choice Award za najlepšiu show na švédskych cenách za múzické umenie. Katarína je tiež dvojnásobnou účinkujúcou na TEDx.

Distribúcia a preklad

Impro nadšenec a vášnivá čitateľka spojili sily pri preklade tejto knihy.
Tomáš Zúbrik
Tomáš Zúbrik
Autor projektu improsvet.sk
Venujem sa divadelnej improvizácii od roku 2007. Vyštudoval som ZUŠ Literárno-dramatický odbor a aktívne sa zapájal do Impro show v mestách Žiar nad Hronom, Žilina, Trnava, Liptovský Mikuláš a Praha.
V lete 2016 sa som založil sólo pantomimicko-improvizačný projekt pod umeleckým menom PanThome. Od roku 2017 sa už nevenujem Slovenskému štýlu improvizácie, ale Kanadskému, ktorý je viac o spolupráci než o súťaživosti. Preložil som knihu The Visual guide of improv na priblíženie základných pricípov Kanadskej improvizácie.
Maťka Nagyová
Maťka Nagyová
Editorka
Od malička milujem knihy a magický svet, ktorý mi otvárajú. Stránky sa pre mňa stávajú bránou do rôznych dobrodružstiev, kde môžem objavovať nové svety a prežívať emocionálne výšky a pády spolu s postavami. No moja láska ku čítaniu nekončí iba pri samotnom čítaní. Môj priateľ sa venuje divadelnej improvizácii a som jeho najväčšou fanúšičkou. Verím v jeho talent a vášeň pre divadelnú improvizáciu. Preto som sa rozhodla ho podporiť ako editorka knihy Vizuálny sprievodca improvizáciou.
impro svet logo
Je vstupnou bránou ku Kanadskému štýlu improvizácie. Nájdeš tu články, cvičenia a e-knihy, ktorými pomáham rozvíjať prirodzené sebavedomie, kreativitu, pohotovosť a spoluprácu pre všetkých záujemcov o improvizáciu.
Sleduj nás na sociálnych sieťach:
Odoberaj novinky cez email:

  Súhlasím s použitím osobných údajov.

  Vytvorené s 
  od
  tomweb
  crossmenu